Hajdari në derbin e Ligës së Parë

Gjyqtari i Superligës, Hajriz Hajdari do të ndajë drejtësinë në derbin e Ligës së Parë, Fushë  Kosova – Liria, takim ky që zhvillohet të shtunën.

Në program këtë fundjavë janë ndeshjet e javës 26.

Të njëjtën ditë, lideri i Superligës, Llapi, pret Deçanin. Gjilani është mysafir i Ballkanit, në sfidën që luhet të dielën.

 

Orari dhe gjyqtarët

Liga e Parë – Java 26

 

E shtunë – ora 16:00

Llapi – Deçani

(Sh.Murtezi. S.Reçica.A.Bucolli)

 

Ramiz Sadiku – Ulpiana

(E.Zasella. H.Llallo. B.Hyseni)

 

Fushë Kosova –Liria

( H.Hajdari. N.Hysenaj. A.Peshteri)

 

E diel – ora 16:00

Flamurtari – Lepenci

(I.Kelmendi.A.Jupolli.F.Kiqina)

 

Rahoveci – KEK-u

(A.Shala.O.Krasniqi.G.Hyseni)

 

Vllaznia -(P) – 2 Korriku

(B.Sejdiu.H.Osmani.H.Ademi)

 

Ballkani – Gjilani

(L.Hasani.N.Bala.E.Kume)

 

E hënë

St. i Flamurtarit: Kosova (P) – Dukagjini

(E.Jonuzi.A.Rexhepi.B.Berisha)