Hadar publikon listën e basketbollistëve të Kosovës për sfidat ndaj Danimarkës dhe Zvicrës

Basketbollistët e Kosovës të hënën mbrëma kanë ateruar në Danimarkë.

Dardanët do të kenë një stërvitje në mëngjes dhe një në mbrëmje, para sfidës shumë të rëndësishme që zhvillohet nesër.

Përzgjedhësi Rami Hadar ka zgjedhur 12shen kundër Danimarkës, por edhe sfidën e ardhshme ndaj Zvicrës.

Është rikthyer Erjon Kastrati, i cili ishte i lënduar për ndeshjen e kaluar ndaj Zvicrës.

Danimarka-Kosova do të zhvillohet të mërkurën nga ora 18:00, kurse Zvicra-Kosova do të përballen më 29 korrik. Sfida e fundit në grupe për Dardanët është kundër Danimarkës më 5 gusht në Prizren.

Këto ndeshje zhvillohen në kuadër të Rrethit të Tretë Parakualifikues për Eurobasket 2025. /Gazeta Olle/

12shja e Kosovës A

Dominic Artis

Valon Bunjaku

Dardan Kapiti

Erjon Kastrati

Musab Mala

Gëzim Morina

Arian Qallaku

Dardan Berisha

Drilon Hajrizi

Meriton Ismaili

Muhamedali Janjeva

Lis Shoshi

Përzgjedhës: Rami Hadar

Ndryshon orari i ndeshjes Moldavi – Shqipëri

Nga katër më e lira në 15 euro më e shtrenjta, Dukagjini nxjerr në shitje biletat për ndeshjen ndaj Rijekës