“Haaland mund të vinte te Juventusi për 2 milionë euro – tani nuk ka gjasa”

Erling Haaland ka qenë afër Juventusit në të shkuarën dhe këtë e ka pranuar edhe ish drejtori i klubit, Beppe Marrota.

“Unë isha ‘CEO’ i Juventusit dhe ne patëm rastin ta nënshkruanim për 2 milionë euro nga Molde, ishte afër”.

“Tani është e pamundur të shihet Haaland në Serie A – nuk ka asnjë shans që klubet italiane të nënshkruajnë me të verën e ardhshme”, është shprehur 64-vjeçari.

Juventus have always been there" - Raiola names Haaland suitors -Juvefc.com

Italiani ka theksuar se mos-nënshkrimi me Haaland është një nga keqardhjet e tij më të mëdha.

“Një nga keqardhjet e mia më të mëdha ishte mos-marrëveshja me Haaland”, theksoi ai.

Messi zbulon emrat e futbollistëve që do t’i votojë për “Topin e Artë”

Formacioni i mundshëm i Shqipërisë ndaj përballjes me Hungarinë, Reya nuk ndryshon shumë