Gundogan shënon gol, por shkelmohet në fytyrë nga Allison (VIDEO)

Fillimi i pjesës së dytë solli edhe golin.

Manchester City ka kaluar në avantazh kundër Liverpool, raporton Gazeta Olle.

Futbollisti që humbi penalltinë, Gundogan ka shënuar në minutën e 49-të.

Ai kishte pozicionim perfekt brenda zonës dhe goditi pasi Allison priti fillimisht goditjen e Foden.

Ai u shkelmua në kokë nga Allison Becker në momentin kur goditi topin, por shpëtoi pa u dëmtuar.

VIDEO: