Guardiola pas yllit të Liverpoolit

Trajneri i skuadrës së Bayern Munich, Pep Guardiola, tashmë ka identifikuar se me cilët lojtarë të do përforcoj skuadrën gjatë aftit kalimtar të verës.

Në mesin e shumë emrave është edhe sulmuesi i talentuar i Liverpoolit, Raheem Sterling. 20-vjeçari thuhet se është dëshirë e trajnerit Guardiola, për shkak të shpejtësisë dhe lojës të cilën e zhvillon futbollisti.

Mbetet të shihet nëse Liverpool, është i gatshëm të shes futbollistin i cili së fundi ka ngurruar të vazhdoj kontratën me të kuqtë.