Guardiola është i zhgënjyer, por a pajtohen tifozët me deklaratën për ta?

Trajneri i Bayernit, Pep Guardiola u shpreh i dëshpëruar me eliminimin në gjysmëfinale nga Barcelona.

“Natyrisht se jemi të dëshpëruar, ne dëshironim të shkonim në Berlin, por pas ndeshjes së parë, finalja ishte thuajse e hmbur. Dua të falënderoj në secilën mënyrë lojtarët e mij jam shumë i lumtur me mënyrën se si luajtën, përkundër të gjitha problemeve”, tha Guadiola, shkruan kicker.de, transmeton GazetaOlle.com.

“Ne e fituam Bundesligën. Përkundër kritikave unë mendoj për punën time. Nuk jam këtu për të dhënë kritika, jam këtu për klubin dhe për tifozët, prandaj ata janë krenar. Gjithashtu edhe sot ata ishin krenar”, shtoi Guardiola.