Grumbullohet Kosova U20

Të mërkurën dhe të enjten do të organizohet grumbullimi i parë i Kosovës U20 te meshkujt.

Grumbullimi do të zhvillohet në palestrën “1 Tetori” nga ora 12:00 deri në ora 14:00.

Në listën e gjerë janë ftuar 26 basketbollistë, në mesin e tyre edhe Albatrit Syla dhe Norik Binqe, të cilët do të bashkohen më vonë në grumbullime, për shkak të obligimeve që kanë në skuadrat e tyre.

Përzgjedhësi i Kosovës U20, Dritëro Sefaja do të kenë mundësinë të shoh formën e lojtarëve para grumbullimeve të ardhshme.

Dardanët e rinj do të luajnë në Divizionin B, ku janë në Grupin C së bashku me Suedinë, Gjeorgjinë dhe Ukrainën.

Lista e gjerë e Kosovës U20

Adhurim Aliaj

Leurit Morina

Hajriz Hazeri

Jon Ukaj

Anes Gashi

Dardan Maxharaj

Jon Ismajli

Rinol Gashi

Paraart Zeqiri

Genc Zeqiri

Sokol Nila

Bledar Thaqi

Ergyn Rushiti

Norik Binqe

Olsi Kurtaj

Albion Imeri

Diant Maksuti

Visar Ejupi

Rron Dahsyla

Ajdan Kololli

Nart Llapashtica

Bardh Istrefi

Albatrit Syla

Genc Matoshi

Ardian Ibishi

Dion Sheqiri

Pse po injorohen futbollistët e Dritës për çmimin ‘Ylli i javës’ nga FFK, nga 31 xhiro vetëm një herë ky çmim ka shkuar te bardhekaltërtit

Prishtina me kërkesë në FFK: Mervan Bejtullahu nuk do t’i gjykojë ndeshjet tona