Grumbullimet e radhës të basketbollistëve U20 të Kosovës

Kombëtarja e Kosovës U20 në konkurrencën e meshkujve do të ketë grumbullimet e radhës.

Grumbullimet do të mbahen të premten, shtunën dhe të dielën.

Përzgjedhësi i kësaj grupmoshe Dritëro Sefaja për këto grumbullime ka ftuar 16 lojtarë dhe do të ketë mundësi të shohë nga afër basketbollistët, për të zgjedhur 12 shen përfundimtare.

Kosova U20 te meshkujt është në grup me Suedinë, Gjeorgjinë, Maqedoninë Veriore dhe Austrinë. Kampionati mbahet në Tbilisi të Gjeorgjisë nga 15 deri më 24 Korrik.

Grumbullimet

E premte 16:30-18:00 Shkolla Fillore MODEL

E Shtunë 13:00-15:00 Shkolla “ISP Marigona”

E diel 14:00-16:00 Shkolla Fillore MODEL

Lista e gjerë:

 1. Don Polloshka
 2. Fatlind Shoshaj
 3. Hajriz Hajzeri
 4. Denis Zenelaj
 5. Albin Berisha
 6. Adhurim Alijaj
 7. Visar Ejupi
 8. Donat Rexhepi
 9. Albion Imeri
 10. Shpat Syla
 11. Bardh Istrefi
 12. Drilon Shala
 13. Enver Memcaj
 14. Dion Sheqiri
 15. Shendrit Llapi
 16. Albin Rexhepi.

Deputeti llapjan me fanellë të Llapit në Kuvend

Duka: Ishin skeptikë për finalen, tani jemi krenarë