Griezmann ‘peshkohet’ nga gjiganti anglez

Objektivi kryesor i trajnerit të ri të Chelseas, Antonio Contes për afatin kalimtar të verës është ylli i Chelseas, Antoine Griezmann, raporton Daily Mirror.

Selektori i Italisë po synon që me ekipin londinez ta aplikoj një sistem sulmues 4-2-4, ku Griezmann  do t’i kryente shumë punë, transmeton ‘Gazetaolle.com’.

Conte po synon që në Chelsea t’i sjellë edhe Javier Pastoren (PSG), Radja Nainggolan (Roma) dhe Leonardo Bonuccin (Juventus). /Olle