Granit Xhaka në formacionin më të mirë të EURO 2020

Kampionati Evropian ka përfunduar dje me Italinë si kampione e Evropës.

Italia mposhti Anglinë në finale pas ekzekutimit të penalltive të cilat i fitoi me rezultat 3-2.

Pas 120 minutave lojë ndeshja ishte e barabartë dhe përfundoi me rezultat 1-1,  shkruan GazetaBlic Sport.

Me përfundimin e Euro 2020, UEFA ka publikuar 11’shen më të mirë të këtij kampionati.

Në këtë formacion bënë pjesë edhe ylli shqiptar, Granit Xhaka.

Ja formacioni i plotë:

Presidentja Vjosa Osmani priti drejtuesit e KOK-ut

Zyrtare: ‘Blindohet’ edhe një futbollist nga Arbëria