Granit Xhaka kërkon falje për kartonin e kuq, ka edhe disa fjalë për ekipin

LIVERPOOL, ENGLAND - JANUARY 13: (THE SUN OUT, THE SUN ON SUNDAY OUT) Diogo Jota of Liverpool fouled by Granit Xhaka of Arsenal during the Carabao Cup Semi Final First Leg match between Liverpool and Arsenal at Anfield on January 13, 2022 in Liverpool, England. (Photo by Andrew Powell/Liverpool FC via Getty Images)

Futbollisti shqiptar, Granit Xhaka në ndeshjen kundër Liverpoolit u ndëshkua me karton të kuq.

Xhaka bëri një ndërhyrje të ashpër në minutën e 24’ ndaj sulmuesit të Liverpoolit Diogo Jota pas një kundërsulmi të shpejtë të skuadrës së Jurgen Klopp.

Kështu, gjyqtari i ndeshjes nuk pati as më të voglën dilemë për vendimin e tij dhe e largoi Xhakën nga fusha.

Granit Xhaka apologises after red card in Arsenal's draw with Liverpool |  Metro News

Përmes Instagramit, Xhaka iu ka kërkuar falje të gjithëve për atë që ndodhi, duke shtuar se është krenar me ekipin e tij.

Arsenali arriti ta mbajë portën e paprekur duke barazuar 0-0.

Edhe një tjetër largim nga industrialistët

Jashanica konfirmon kontaktet me klubet e Shqipërisë dhe tregon vendimin e tij