Granit Xhaka i papërmbajtshëm, shënon gol të bukur ndaj Southamptonit (VIDEO)

Granit Xhaka ka shënuar përsëri për Arsenalin. 

Mesfushori kosovar realizoi gol të bukur në minutën e 11-të ndaj Southampton, shkruan Gazeta Olle.

Pas një asistimi të bukur nga Ben White, Xhaka u gjend mirë në zonë dhe shënoi me një goditje të fortë me të djathtën.

Tashmë po kalon minuta e 15-të e ndeshjes dhe topqinjtë po avansojnë 0-1.

Është kjo ndeshje e vlefshme për xhiron e 13-të në Ligën Premier. /Gazeta Olle/ 

Trepça ’89 nxjerr një barazim ndaj Gjilanit, luajti shumicën e ndeshjes me një lojtar më pak

Idrizi: Kartoni i kuq prishi planet tona, barazimi epilog real