Granit Xhaka i pandalshëm, shënon një tjetër gol në Premier League (Video)

Granit Xhaka ka vazhduar shkëlqimin në elitën anglez me fanellën e Arsenalit.

Mesfushori kosovar ka gjetur sërish rrjetën, duke realizuar në minutën e 55-të në sfidën ndaj Crystal Palace.

Xhaka u asistua bukur nga Trossard dhe u fut brenda zonës duke shënuar për 3-0.

Ky ishte goli i katërt i Xhakës këtë edicion në elitën e futbollit anglez, teksa ka edhe pesë asistime. /Gazeta Olle/ 

Idrizin e kënaq fitorja ndaj Dukagjinit

Përfundojnë të gjitha ndeshjet e xhiros së 19-të në dy grupet e Ligës së Parë, rezultatet komplete dhe renditja tabelare