Goli që Amir Rrahmani ia shënoi Prishtinës në ‘Fadil Vokrri’ sa ishte pjesë e Drenicës (Video)

Amir Rrahmani para se të arrinte “kulmin” e karrierës, hapat e parë i kishte marrë në Superligën e Kosovës, saktësisht te ekipi i Drenicës.

Mbrojtësi dhe kapiteni i Kombëtares së Kosovës, Amir Rrahmani sa ishte pjesë e “kuqezinjve” kishte realizuar kundër Prishtinës në elitën e futbollit kosovar, shkruan Demokracia.com.

Shumë vite më vonë, janë publikuar edhe pamjet e golit të Rrahmanit të shënuar në stadiumin “Fadil Vokrri”.

28-vjeçari kishte realizuar me kokë pas një harkimi nga këndi.

Më poshtë mund të shihni momentin e golit dhe festën e Amir Rrahmanit pas golit të shënuar ndaj Prishtinës

Driton Kuka nderohet me çmimin “Doctor Honoris Causa”

Milani vazhdon të mendojë për Armando Brojën