Golashënuesi Fornals: Kosova na bëri të vuajmë mjaft

Kosova është mposhtur nga Spanja, por ka treguar një nga ndeshjet më të bukura së fundmi. “Dardanët” u mposhtën me rezultat 0:2.

Golat për Spanjën i realizuan Fornals dhe Ferran Torres.

Pas ndeshjes, Fornals tha se Kosova na bëri të vuajmë mjaft.

“Ishte vërtet vështirë. Na bënë të vuajmë mjaft. Arrita të shënojë, pastaj fituam qetesinë”, tha Fornals pas ndeshjes.

Rrahmani: Është e pamundur të kemi kaq shumë raste dhe të mos shënojmë gol

E përditshmja spanjolle: Spanja vuajti ndaj Kosovës së frikshme