Gol më të bukur nuk keni parë deri më tani në Serie A, Candreva vjen me një realizim FANTASTIK (Video)

Sampdoria dhe Udinese kanë luajtur baras në Stadio Luigi Ferraris në ndeshjen, në të cilën u shënuan gjashtë gola (3-3).

Roberto Pereyra shënoi i pari për mysafirët, ndërsa me autogolin e Jens Stryger Larsen u barazua rezultati.

Beto riktheu epërsinë e vizitorëve, ndërsa Fabio Quagliarella i solli sërish shifrat në nivel.

Dhe erdhi çasti i Antonio Candreva, i cili pranoi një top nga Quagliarella dhe goditja e tij ishte mbresëlënëse duke prodhuar një gol jashtëzakonisht të bukur.

Edhe pse jemi vetëm në fillim të sezonit në Serie A, ky padyshim që do të jetë ndër golat konkurrentë për çmimin e golit më të bukur të këtij edicioni.

Ndryshe, ndeshja u mbyll baras, duke qenë se Fernando Forestieri realizoi golin e tretë për Udinesen.

Ibrahimovic i bën vetës dhuratë super luksoze për ditëlindjen e 40-të

Ishte skemë e përgatitur, Spalleti flet për golin e Rrahmanit