Gol i Turqisë dhe karton i kuq për yllin e Kosovës (FOTO)

Turqia ka arritur të shënojë edhe golin e katërt ndaj Kosovës.

Shifrat në 4:1 i qoi Tufan në minutën 82.

Dy minuta më vonë, Bernard Berisha u ndëshkua me karton të kuq, pas dy të verdhëve.

Ai u ndëshkua për shkak të simulimit për penallti.

Paraprakisht gjyqtari nuk i kishte dhënë penallti, disa minuta më parë.

kosova-turqia turqiaaa shqi_1497208259-6384256