Gol fantastik i Rrahmanit ndaj Juventusit (Video)

Amir Rrahmani ka gjetur golin e tij të parë këtë edicion në elitën e futbollit italian.

Qendërmbrojtësi kosovar ka realizuar në sfidën derbi ndaj Juventusit duke ngritur epërsinë e Napolit në 3-1.

Kapiteni i Përfaqësueses së Kosovës pranoi një top të mirë në zonë nga Kvara dhe me një goditje të fortë realizoi golin e tretë të Napolit në minutën e 55-të.

Rrahmani deri më tani është ndër futbollistët më të mirë në fushë për Napolin.

https://twitter.com/Reinaldodcg9/status/1614005255116660737?s=20&t=DVXQD7rms-gWvUebCVagow

Çeku reagon pas dënimit të dytë të FIFA-s ndaj Serbisë: Shovinizmi serb nuk kalon

Napoli turpëron Juventusin, shënon gol edhe Amir Rrahmani në fitoren e thellë