Gol fantastik i Arbnor Muçollit në fitoren e Goteborgit

Arbnor Muçolli ka vazhduar me formë të shkëlqyer në elitën e futbollit suedez me fanellën e skuadrës së tij Goteborg.

Sulmuesi i talentuar shqiptar ka qenë vendimtar në fitoren që Goteborg e ka marrë në shtëpi përballë pretendentëve për titull të kampionit, Hacken 4-2.

Muçolli ka realizuar një gol të bukur në këtë ndeshje, ku u shërbye mirë në zonë dhe me një gjuajtje të fortë realizoi.

23-vjeçari asistoi edhe tek goli i katërt duke konfirmuar kështu formën e tij të shkëlqyer.

Reprezentuesi shqiptar iu bashkua Goteborgut në verën e këtij viti dhe deri tani ka luajtur tetë ndeshje, duke shënuar dy gola dhe dhënë dy asistime.

Sulmuesi shqiptar është titullar i padiskutueshëm dhe po ndihmon Goteborgun që t’i largohet sa më shumë zonës së rrezikshme.

Falë formës së shkëlqyer, Muçolli pritet të grumbullohet për ndeshjet e shtatorit nga trajneri i Shqipërisë, Sylvinho.

Juventusi ndalet në barazim nga Bologna

Statovci ‘godet’ Dajën me kritika: Unë e dua më shumë Ballkanin sesa ai