Goditja e radhës nga Dukagjini, transferon futbollistin nga Kroacia

Dukagjini po vazhdon të përgatitet maksimalisht për ediconin e ri në Superligën e Kosovës.

Klinasit janë përforcuar edhe me një futbollist tjetër, shkruan Gazeta Olle.

Bëhet fjalë për Jozef Kuqin, i cili luan në pozitën e mesfushorit.

Mund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë dhe teksti që thotë "WELCOME JozefKuqi COMPANY MIRUSHA COMPRNY KF DUKAGJINI MOTEL MORENA Thana SUPER BAST REKLAMA Calfe Bar COYOTE ELECTRONICS FLOBLKOS FLOBI KOS 1 AL-PETROL REKLAMA gorenje "EDONI" COmPAT COMPAN BACI SUPE BAST MIRUSHA OTEL hana GLOBI kos Dollomiti RESTAURANT MASTRO AL-PETROL MIRUSHA lottospert SHOTEL MARIGONA RESTAURANT CASTRO ELEZAJ"

Mesfushori në ekipin klinas vjen pas një aventure të kaluar në Ligën e Dytë te Kroacisë, më saktësisht në skuadrën NK Opatija.

Njoftimi i plotë nga Dukagjini: 

Futbollisti Kuqi, i cili luan në pozitën e mesfushorit, vjen nga liga e dytë e Kroacisë, më saktësisht nga klubi NK Opatija.

I lindur më 5 janar 2000, njëzetenjëvjeçari karrierën e filloi te grup-moshat e Rijekes në Kroaci, pastaj ishte angazhuar edhe te klubet: NK Varazdin, Medjimurje dhe Omladinac.

/Gazeta Olle/

 

Ballkani do ta kryej fazën përgatitore në Turqi, zbulohet skuadra e Superligës turke që do të luajnë miqësore

Eda Zeqiri fiton garën në 400 metra në not stil i lirë