Goal: Këta janë favoritët për ta fituar Topin e Artë

Dhënia e çmimit u anulua në vitin 2020 dhe lojtarët më të mirë të botës përsëri po zhvillojnë garën e tyre për të kërkuar nderin e lakmuar individual.

Megjithëse çmimi nuk do të dorëzohet deri në dhjetor, shfaqjet gjatë javëve të ardhshme do të bëjnë një rrugë të gjatë për të vendosur se kush do dhe nuk do të jetë në garë për të pasuar fituesin e viti 2019, Lionel Messin.

Nga ajo që është parë deri më tani në këtë pikë të sezonit, me disa paraqitje fantastike të disa emrave të rinj, nuk përjashtohet mundësia që Topin e Artë ta fitojë një emër tjetër duke ndryshuar nga praktika e viteve të fundit ku dominuan Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo.

Sipas Goal.com, emrat e më poshtëm janë ata që po e udhëheqin garën drejt Topit të Artë:

20 Zlatan Ibrahimoviç

19 Karim Benzema

18 Son Heung-min

17 Thomas Muller

16 Harry Kane

15 Neymar

14 Kevin De Bruyne

13 Mohamed Salah

12 Jadon Sancho

11 Luis Suarez

10 Joao Cancelo

09 Bruno Fernandes

08 Ruben Diaz

07 Romelu Lukaku

06 Erling Haaland

05 Ikay Gundogan

04 Lionel Messi

03 Cristiano Ronaldo

02 Robert Lewandowski

01 Kylian Mbappe