Gjysmëfinalja Argjentinë – Kroaci, publikohen formacionet zyrtare

Kombëtarja e Argjentinës dhe ajo e Kroacisë kanë publikuar formacionet me të cilat do ta nisin takimin e parë gjysmëfinal në Kupën e Botës “Katar 2022”.

“Lusail Iconic Stadium” është nikoqir i gjysmëfinales së parë mes Argjentinës dhe Kroacisë.

Dy përzgjedhësit e kombëtareve kanë përzgjedhur 11-shen më të mirë që kanë në dispozicion për të startuar ndeshjen.

Përballja mes Argjentinës dhe Kroacisë nis nga ora 20:00.

Argjentina: Martinez, Molina, Romero, Otamendi, Tagliafico, Paredes, Enzo Fernandez, De Paul, Mac Allister, Messi, Alvarez.

Kroacia: Livakovic, Brozovic, Gvardiol, Juranovic, Kovacic, Kramarcq, Lovren, Modric, Pasalic, Perisic, Sosa.

Klubi kosovar fton tifozët në ndeshje, të hyrat nga biletat shkojnë për Policinë e Kosovës

Lloris ka një mesazh për Kane pasi humbi penalltinë ndaj Francës në çerekfinale të Botërorit