Gjyqtari kosovar ndan drejtësinë në ndeshjen Francë – Bosnjë e Hercegovinë

Franca luan sonte ndeshjen ndaj Bosnje dhe Hercegovinës, në kuadër të Grupit D të kualifikimeve për Kampionatin Botëror “Katar 2022”.

Bekim Zogaj, gjyqtari i njohur kosovar me parasportë zvicerane, do të jetë gjyqtar anësor në këtë ndeshje, shkruan Gazeta Olle.

Bekim Zogaj në Zvicër cilësohet si një nga gjyqtarët më të mirë, kjo edhe po bën që UEFA zakonisht ta delegojë në ndeshjet kryesore, qoftë në ndeshjet për klube qofte për kombëtare.

Zogajt edhe në të kaluarën i është besuar referimi në ndeshje të rëndësishme.

/Gazeta Olle/ 

Ky është hoteli superluksoz ku po qëndron Kombëtarja e Kosovës

A do të ketë tifozë në “Fadil Vokrri” për ndeshjet e Kosovës? Flet Lulzim Berisha, kryetari i “Dardanëve”