Gjyqtari bie në gjunjë pasi kuptoi gabimin e madh në ndeshje! Veprimi i tij vlerësohet nga tifozët

Nils Heer i cili drejtonte një ndeshje të ligës së nivelit të dytë në Danimarkë, mes FC Fredericia dhe Vendsyssel FF, u përfshi në incidentin arbitral që u bë “viral” në rrjetet sociale.

Gjatë pjesës së parë, FC Fredericia ndërmori një kundërsulm të shpejtë, teksa ishte në disavantazhin 1-0 dhe mund të barazonte. Megjithatë, mesfushori-sulmues i saj, Kristian Kirkegaard, u frenua në skaj të zonës së kundërshtarit.

Ndërsa gjyqtari i ra bilbilit, ai nuk e vuri re se Kirkegaard tashmë ia kishte dhënë topin një shoku të skuadrës, i cili ishte vendosur thuajse përballë portierit kundërshtar.

Pasi bëri këtë gabim, Heer reagoi me shumë sinqertet, duke u ulur në gjunjë e zënë kokën me duar. Ai e kuptoi se potencialisht i kishte mohuar njërit ekip një gol vendimtar.

Momenti i tij qesharak është pritur kryesisht mirë nga fansat në rrjetet sociale, pasi shumë e kanë vlerësuar ndershmërinë e Heer.

Një tifoz tha: “Mirë për të. Ai është njeri, bëri një gabim. Ai e pranoi gabimin menjëherë dhe, nga reagimet e lojtarëve, ata e mirëkuptuan”.

Një person tjetër shtoi: “Shikoni se si reaguan lojtarët, gjyqtari tha se bëra një gabim dhe të gjithë e kuptuan. Unë do të doja që vetëm një nga gjaknxehtët e Premier League ta bënte këtë”.

Megjithatë, ndërsa një tifoz pranoi ndershmërinë e veprimeve të gjyqtarit, shtoi: “Uau!! Reagime të përziera. Jam i kënaqur që gjyqtari pranoi se bëri gabim për të mos lejuar avantazhin, por unë nuk do të bija kurrë në gjunjë”.

FANTASTIKE: Bersant Celina kalon problemet shëndetësore, në shtator i gatshëm për Kosovën

FIBA përgëzon FBK-në për organizimin me sukses të Evropianit në Prishtinë