Gjyqtari anglez vendos të tërhiqet as gabimit që bëri në ndeshjen Arsenal – Brentford

Një vendim që do të diskutohet shumë në Angli.

Lee Mason, arbitri 51-vjeçar, ka vendosur të tërhiqet pas gabimit që bëri gjatë ndeshjes mes Arsenalit dhe Brentfordit.

Mason, i cili ka drejtuar 287 ndeshje në Premier League, është marrë vetëm me VAR që nga ky sezon dhe nuk e ka parë golin e parregullt të shënuar nga Toney, i cili i dha barazimin Brentford.

Kur një gol ta ndryshon fatin e jetës – si i kushtoi me jetë shënimi i një goli spektakolar Christian Atsus

Drita dhe Dukagjini përballen në Gjilan, formacionet zyrtare