Gjyqtarët: Superliga – Liga e Parë (Juniorët)

Janë deleguar gjyqtarët për Superligën e Juniorëve dhe Ligën e Parë – Juniorët.

Superliga – Juniorët – Java 24

E shtunë

Drita – Drenica

(S. Hajdari, B. Ajeti, M. Boshnjaku)

Vëllaznimi – Bardhi

(V. Iberdemaj, A. Bajramaj, T. Iberdemaj)

Kosova (V) – 2 Korriku

(G. Ibrahimi, P. Hyseni, V. Hyseni)

Trepça ’89 – Feronikeli

(V. Bajgora, E. Zullufi, B. Hyseni)

E diel

Llapi – R. Sadiku

(K. Pantina, F. Sadiku, A. Hamza)

Prishtina – Flamurtari

(D. Çaka, L. Bunjaku, K. Krasniqi)

E hënë

Besa – Ferizaj

Rilindja pushon

Liga e Parë – Juniorët – Java 14

E shtunë

Hajvalia – Trepça

(G. Koci, L. Nuhiu, Al. Ramadani)

Liria, Gjakova e Istogu, pushojnë

 

(Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 11:00)