Gjyqtarët në javën e 20-të

Janë caktuar gjyqtarët e ndeshjeve të javës së 20-të në Raiffeisen Superligë, të cilat do të zhvillohen këtë mesjavë. Të martën zhvillohen dy ndeshje, Besa-Drita dhe Trepça’89-Vëllaznimi, derisa katër ndeshjet e tjera luhen të mërkurën.

Java e 20-të

 

E martë

Besa – Drita

(B.Jahmurataj, E.Baliqi, R.Hyseni, K.Vula)

Trepça ‘89- Vellaznimi

(H.Hajdari, F.Jakupi, V.Kelmendi, I.Kelmendi)

E mërkurë

Feronikeli – Ferizaj

(M.Baliu, A.Latifi, G.Mehmeti ,A.Tahiri)

Istogu – Hajvalia

(F.Tahiri, S.Berisha, K.Bajrami,S. Isufi)

Kosova (V) – Trepça

(G.Nuza, D.Preniqi, M.Qehaja, I.Shuleta)

Prishtina – Drenica

(B.Kosumi, B.Morina, F.Berisha, G.Shala)

Të gjitha ndeshjet fillojnë në ora 13:00