Gjyqtarët e javës së 17-të

Dihen tashmë gjyqtarët që ndajnë drejtësinë në javën e parë në pranverë, gjegjësisht në javën e 17- të Superligës.

Java e 17-t shihet si shumë e nxehtë me ndeshje të forta si ajo që është ndërmjet Drenicës dhe Hajvalisë ku drejtësinë do ta ndajë Kreshnik Vula.

Derbi I moqëm mes Vëllaznimit dhe Prishtinës do të gjykohet nga Hajriz Hajdari ndërsa ai tjetëri ndërmjet Trep çës dhe Besës referohet nga Artan Tahiri.

 

Superliga : Java e 17

(Ora 13.00)

E premte

Drita – Trepça ‘89

(B. Kosumi, L. Muhadri, F. Sekiraqa, I. Shuleta)

 

E shtunë

Drenica – Hajvalia

(K. Vula, B. Kepuska, M. Berisha, N. Rraci)

 

E diel

Kosova (V) – Feronikeli

(S. Jusufi, J. Musolli, I. Kabashi, T. Maloku)

Trepça – Besa

(A.Tahiri, D. Preniqi, B. Selimaj, B. Jahmurataj)

Vellaznimi – Prishtina

(H. Hajdari, B. Morina, B. Rama, G. Shala)

Ferizaj – Istogu

(B. Gashi, S. Berisha, G. Mehmeti, I. Ceroviku)