Gjithçka gati për Tournament Prishtina, sot zhvillohen dhjetë ndeshje

Tournament Prishtina do të fillojë sot (e premte), ku pjesëmarrëse do të jenë 20 ekipe në kategorinë e meshkujve.

Po ashtu do të ketë futboll dhe për femra, fëmijët dhe personat me aftësi të kufizuara.

Sot në sheshin ‘Zahir Pajaziti’ ku është vendosur edhe fusha, do të zhvillohen dhjetë ndeshjet e para.

May be an image of road and text

Shikuesit do të kenë mundësi që të shikojnë futboll, por edhe të relaksohen  në ambientin fantastik të krijuar nga organizatorët.

Tournament Prishtina është më i madhi i këtij lloji, ndërsa përkrahet nga FFK dhe Komuna e Prishtinës. /Gazeta Olle/

May be an image of text that says '2021 2021 #TOURNAMENT2 OURNAMEN TOURNAMENT YOU PRISHTINE 20 22 CEREM E PREMTE 24.06.2022 Xhavit Kozhani vs Cani Travel vS Vëllezërit Mjeku vs Bjorn Power 18:00 18:30 Banja e Kllokotit Travelmania Elektro GG Hagar ACN Midea vs 19:00 vs Vëllezërit Zogaj Beka Print 19:30 vs Extra Fish 20:00 Young Prishtina Fc Jetoni vs Print Trade 20:30 vs Mercedes Arditi 21:00 vs Rent a Car Koka 21:30 vs Trasing Fc Mendi Demush Mavraj 22:00 22:30 Ju mirepresim! Sheshi "Zahir Pajaziti"'

Zabërgja: Gjilani klub me vlera të mëdha

Zyrtare: Flamurtari transferon Dardan Jasharin