Gjithçka gati për superspektaklin “Prishtina 2023” në futsal

Për herë të dytë kryeqyteti do të organizojë turneun më të madh në futsal “Prishtina 2023”.

Kryeqytetasit edhe njëherë do të kenë rastin të përballen me një superambient dhe spektakël që organizohet në këtë turne i cili edicionin e kaluar pati një përformancë të jashtëzakonshme.

Tashmë ka nisur organizimi derisa në turne do të marrin pjesët shumë katregori si fëmijë U11 e U13, pastah garat për ekpin senior të femrave dhe meshkujve, ekipet e mediave sportive si dhe ekipet për persona me nevoja të veçantat.

Turneu edhe këtë vit do të mbahet në sheshin “Zahirf Pajaziti” në kryeqytet.

 

 

Llapi blindon talentin Elton Vllasa me kontratë afatgjatë

Kuc thotë se synojnë ta përsëritin suksesin e vitit të kaluar: Kemi përvojë, synojmë gjëra edhe më të mëdha