Gjilani – Trepça ’89 & Feronikeli – Prishtina, kuota të çmendura për këto takime

Vëmendja kryesore do të jetë në Suharekë ku përballen dy skuadrat e para në tabelë, Ballkani dhe Drita, por sot në Superligë luhen edhe dy ndeshje të tjera të zjarrta, shkruan Gazeta Olle.

Gjilani do të provojë që të thyej mallkimin, dhe ta mposhtë më në fund një nga rivalët më problematike për ta, Trepçën ’89.

Ndërsa në anën tjetër, Feronikeli dhe Prishtina do të kërkojnë vetëm fitoren në takimin direkt.

Kompanitë e basteve favorizojnë Gjilanin dhe Prishtinën për këto dy duele.

Në takimin Gjilani – Trepça ’89, bastoret mendojnë që ka favorit të madh, ndërsa në ndeshjen e Drenasit i favorizojnë kryeqytetasit mirëpo jo me një diferencë dhe aq të madhe.

Kuotat e plota:

  • Për ndeshjen Feronikeli – Prishtina

  • Për ndeshjen Gjilani – Trepça ’89