Gjilani tregon forcën përballë Ballkanit, shënon edhe transferimi i ri

Gjilani ka arritur një fitore me plot meritë ndaj Ballkanit në ndeshje miqësore.

Ndeshja mes dy ekipeve pretendente për titull është zhvilluar në Gjilan, ku matën forcat.

Gjilani ka arritur ta fitoj takimin me rezultat të pastër 2-0.

Golin e parë për Gjilanin e shënoi transferimi bombastik, sulmuesi Blerim Krasniqi.

Ndërkohë për golin e dytë dhe rezultatin përfundimtar 2-0 u përkujdes Fiton Hajdari.

Vlen të përmendet se trajnerët e dy skuadrave iu dhanë minuta të gjithë futbollistëve që kishin në dispozicion.

/Gazeta Olle/

Televizioni publik i Norvegjisë kërkon falje për skandalin e mbrëmshëm, iu referua Prishtinës si skuadër serbe

Armend Rugji arrin marrëveshje me Onixin