Gjilani përforcohet me dy mbrojtës

Gjilani ka vazhduar konsulidimin e radhëve të veta duke arritur të marrë dy futbollistë të rinjë në gjirin e saj.

Gjilani ka ofruar në radhët e veta Betim Sylën nga Drita dhe Veton Kabashin nga Flamurtari, shkruan Gazetaolle.com.

Të dy luajnë në repartin e mbrojtjës, ndërsa Betim Syla edhe më parë ka qenë pjesë e Gjilanit.

Drejtori sportiv Agron Korqa për faqen e klubit në ‘facebook’  ka deklarauar se së shpejti në skuadrën e Gjilanit do të vijnë edhe një sulmues dhe dy lojtarë të profileve tjera.

syllaa

 

kabashi