Gjilani përballet me Fushë Kosovën, formacionet zyrtare

Gjilani përballet me Fushë Kosovën në kuadër të xhiros së 10-të në Albi Mall Superligë.

Dy skuadrat janë takuar së fundmi me ndeshjen e mbetur nga xhiro e parë, ku ishin ‘Pampurat’ ata që fituan.

Tani gjilanasit kërkojnë hakmarrje dhe synojnë që t’i ndalin tre pikët në shtëpinë e tyre.

Në anën tjetër mysafirët synojnë që të marrin rezultat pozitiv nga udhëtimi në Gjilan.

Formacionet zyrtare:

Gjilani: Halimi, Kqiku, Bejtullai, Bajrami, Ismajli, Acka, Heric, Shabani, Bilalli, Milev, Basa.

Fushë Kosova: Rugji, Berisha, Krasniqi, Hasani, Ajdini, Ivkic, Rapuca, Baholli, Cenaj, Lawal, Statovci.

/Gazeta Olle/

Feronikeli ’74 pret Prishtinën, formacionet zyrtare

Gjilani rikthehet te fitoret, në Drenas nuk ka fitues