Gjilani nuk ndalet, transferon lojtarin e Shkëndijës

Angelce Timovski përforcimi i mbrojtjes së Gjilanit, raporton Kanal 10.

SC Gjilani ka qenë në kërkim të një mbrojtësi tash e një kohë të gjatë e sidomos pas ardhjes së trajnerit Zekirija Ramadanit.

Kanal10 merr vesh se drejtuesit gjilanas tanimë e kanë gjetur një të tillë dhe kanë arritur marrëveshje me futbollistin e Shkëndijës së Tetovës, Angelce Timovskin.

Timovski do të bashkohet me skuadrën e Zekirija Ramadanit në Ohër, atje ku “Skifterat” kanë zgjedhur për të zhvilluar fazën përgatitore para ndeshjes së raundit të parë kualifikues të Ligës së Konferencës ndaj Liepajas.

27 vjeçari i’u bashkua Shkëndijës vitin e kaluar nga skuadra e Sileksit.

Në 27 paraqitje me Shkëndijën, Timovski ka realizuar dy herë dhe ka dhuruar tri asistime.

Drejtori i përgjithshëm i FC Priishtinës, Artan Osman: Mund të ketë pak vonesa disa ditë, por ajo që dihet është se Kuvendi do të mbahet

Drita – Obanor, nuk kanë pasur asnjë kontakt dhe nigeriani nuk do t’i bashkohet skuadrës gjilanase