Gjilani merr Gëzim Rusin e Ferizajt

Talenti ferizajas Gëzim Rusi ka arritur marrëveshje me skuadrën e sapo inkuadruar në Superligë, Gjilanin.

Rusi ishte njëri prej të lojtarëve të pakët që ka treguan formë të mirë për Ferizajn që tashmë është pjesë e Ligës së Parë.

Rusit që është edhe pjesë e Përfaqësueses së Kosvës për U-21, ka arrirur marrëveshje me Gjilanin për një vit, shkruar Gazetaolle.com.

Gjilani është në kërkim të trajnerit ndërsa ka kontaktuar deri më tani Ismet Munishin,  Afrim Tovërlanin dhe Sami Sermaxhajn. Ky i fundit ka shumë gjasa që të jetë trajner i Gjilanit.

 

rusi