Gjilani merr fitore të pastër ndaj Malishevës

SC Gjilani ka fituar me rezultat 2-0 miqësoren e fundit parasezonale ndaj FC Malishevës.

Gjatë gjithë ndeshjes, skuadra gjilanase tregoi karakter të fortë dhe në fund arritën edhe ta fitojnë takimin.

Në anën tjetër, Malisheva pati disa raste të cilat nuk mundi t’i konkretizoi në gol. luajtur ndeshjen e fundit parasezonale përpara fillimit të ri.

Të dy skuadrat treguan se janë të gatshme për fillimin e Superligës, e cila fillon më 21 gusht.

Prishtina – Bodo/Glimt, formacionet zyrtare: Zekirija Ramadani me ndryshime

Zyrtare: Maqedonia e Veriut prezanton trajnerin e ri