Gjilani me një foto fantastike të Prognit kujton derbin e fituar ndaj Dritës: A keni nevojë për gol nga gjuajtja e lirë?

Gjilani fitoi dje në derbin e madh lokal ndaj Dritës me rezultat 0-2.

Në ndeshjen e zhvilluar në “Fadil Vokrri”, golat për mysafirët i shënuan Gerhard Progni (66′) dhe Shend Kelmendi (89′), shkruan Gazeta Olle.

Goli i Prognit erdhi nga një goditje maestrale nga gjuajta e lirë, që më pastaj ndryshoi edhe rrjedhën e lojës.

Kuqebardhët mëngjesin e sotëm e kanë nisur me një postim fantastik në faqen e tyre zyrtare:

“A keni nevojë për gol nga gjuajtja e lirë? Më telefono ndoshta”, shkrim i bashkangjitur me foton e Prognit.

“Skifterat” me fitoren e madhe në derbin lokal tani kanë grumbulluar nëntë pikë dhe pozicionohen në vendin e pestë në tabelë.

/Gazeta Olle/

Mourinho shpërthen për humbjen në derbi ndaj Lazios

Lulzim Ismaili do të mbrojë titullin e kampionit evropian me 4 dhjetor në turnirin e organizuar nga ‘Boxclub Shkëndija No Limit’