Gjilani luan ndeshjen e parë miqësore dhe e fiton atë

Gjilani ka zhvilluar ndeshjen e parë miqësore pas fillimit të përgatitjeve.

Skuadra e udhëhequr nga trajneri Zekirija Ramadani është përballur me Flamurtarin në kryeqytet.

E pas 90 minutave lojë rezultati ishte 0-1 në të mirë të skuadrës gjilanase.

Golin e vetëm për Gjilanin në këtë takim e shënoi sulmuesi Baton Zabërgja. /Gazeta Olle/

Strakosha drejt transferimit te Fenerbahce

Dukagjini zbarkon në Antalia, fillon fazën përgatitore për edicionin pranveror