Gjilani fiton me rezultat të thellë ndaj KEK-ut

Gjilani ka shënuar një tjetër fitore gjatë ndeshjeve miqësore.

Gjilanasit kanë triumfuar me rezultat të thellë 5-0 ndaj KEK-ut.

Skuadra kuqebardh ka zhvilluar një ndeshje shumë të mirë ku nuk munguan edhe aksionet spektakolare.

Gjithsesi ka qenë sulmuesi Fiton Hajdari që ka shkëlqyer me tre gola.

Ndërkohë dy golat e tjerë u realizuan nga Shend Kelmendi dhe Edison Kqiku.

Ekipi i Gjilanit, pas dy ditëve do të zhvilloj edhe një miqësore, e ku përball do ta ketë ekipin e inkuadruar në Superligë, Malishevën. /Gazeta Olle/

Ballkani merr fitore në ndeshjen e tretë në tokën turke

Zyrtare: Ballkani prezanton sulmuesi nigerian Solomon