Gjilani dhe Dukagjini mësojnë kundërshtarët e mundshëm për rrethin e parë të Ligës së Konferencës

Gjilani dhe Dukagjini janë dy skuadrat kosovare që do të luajnë nga rrethi i parë i Ligës së Konferencës.

Dy skuadrat kosovare tanimë kanë mësuar edhe emrat e pesë kundërshtarëve të mundshëm me të cilët do të përballen në rrethin e parë.

Kundërshtarët e mundshëm të Gjilanit janë: Linfield (Irlandë e Veriut), Dundalk (Irlandë), CQN (Uells), Process (Luksemburg), , Inter d’Escaldes (Andorra).

Kundërshtarët e mundshëm të Dukagjinit janë: Diddeleng (Luksemburg), Shkupi (Maqedoni e Veriut), Torshavn (Ishujt Faroe), Gzira Utd (Malta), Europa (Gjibraltar), Santa Coloma (Andorra).

Shorti për rrethin e parë të Ligës së Konferencës hidhet me fillim nga ora 15:00. /Gazeta Olle/

Ballkani mëson kundërshtarët e mundshëm për raundin e parë të Ligës së Kampionëve m

Ekskluzive: Ballkani bën goditjen e madhe, transferon një nga mbrojtësit më të mirë në Kosovë