Gjiganti anglez në shitje, Hamilton favorit për ta blerë atë

Manchester United mund të ndryshojë pronësinë në muajt e ardhshëm.

Glazers kanë nxjerrë klubin në shitje dhe ndër blerësit e mundshëm është edhe kampioni i Formual 1, Lewis Hamilton, në bashkëpunim me mikun e tij Sir Jim Ratcliffe, pronar i kompanisë Ineos, biznes së cilit britaniku i është bashkuar së fundmi.

Në të kaluarën, piloti britanik, së bashku me të njëjtën kompani, kishin tentuar të blinin Chelsea-n, përpara se “blutë” e Londrës të kalonin në pronësi të Todd Boehly.

Arsenali mposht Tottenhamin në derbin londinez, bën një hap të madh drejt titullit të kampionit

Nis projekti ‘Kinder League’ në Prizren