Gjest i madh nga Llapi para nisjes në Shkup, skuadra bëri homazhe tek varri i presidentit legjendar Fadil Vokrri

Në ora 15:00 Llapi ka mbërritur në Shkup dhe është akomoduar në Hotel Aleksander Palace.

Skuadra e Tahir Batatinës, nesër me fillim nga ora 20:00 zhvillon ndeshjen ndaj Shkupit në Conference League, shkruan Gazeta Olle.

Para nisjen në Shkup, skuadra llapjane bëri homazhe te varri i presidentit legjendar, Fadil Vokrri.

Mund të jetë një imazh i 4 persona, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

“Pas triumfit historik dhe fitimit të Kupës së Kosoves skuadra u nis drejt Shkupit para ndeshjes ndërkombëtare por ajo që është për tu veçuar nga kryetrajneri ynë që shkruajti historinë me KF Llapin është se në asnjë moment nuk e harron Presidentin historik, legjendën e pa vdekshme, Fadil Vokrri, fal së cilit ne sot luajmë në ndeshjet ndërkombëtare. Kryetrajneri Batatina së bashku me stafin dhe futbollistët u përkul para varrit të tij dhe nderuan veprën dhe sakrificën e Fadil Vokrrit”, thuhet në njoftimin e Llapit.
Mund të jetë një imazh i 17 persona, njerëz në këmbë dhe kostum
Në ora 19:30, në konferencë për media, para gazetarëve do të dalin kryetrajneri Tahir Batatina dhe kapiteni i skuadrës, Bujar Idrizi. Stërvitja e fundit para ndeshjes zhvillohet në ora 20:00 në stadiumin ‘Todor Proeski National Arena’
/Gazeta Olle/ 

Kosova U20 me përbërje të re, synon rezultate pozitive

Tahir Batatina: Nga lufta në male tash e prezantoj Kosovën në arenën ndërkombëtare