Gjasula: Ta mbajmë grupin të hapur, Bajrami sikur luan prej kohësh në Kombëtare

Shqipëria ka arritur të marr fitoren e tretë në kualifikime për Kampionatin Botëror, duke e mposhtur Hungarinë me rezultat 1-0.

“Ishte një fitore e merituar, fatin që nuk e patëm në Poloni na erdhi këtu, me këtë golin e vonë, duhet të vazhdojmë, kemi ndeshje të vështira, duhet ta mbajmë grupin të hapur.

Më vjen keq që nuk do të luaj me San Marinon, e bëra faullin sepse nuk doja të ndëshkoheshim në atë moment.

Kartonat e verdhë? Është loja e haur e të dyja skuadrave dhe në shumë takime vjen momenti për të ndërhyrë dhe bërë faull. Pastaj jam pak llafazan, flas shumë me arbitrat dhe më ndëshkojnë.
Aktivizimi krah Bajramit? U pa qartë se çfarë vlere ka Bajrami për ekipin tonë, për të dhënë pasin e fundit dhe për të goditur portën. U duk sikur ka qenë prej kohësh pjesë e Kombëtares. Gëzohemi të gjithë që është pjesa jonë.”

Armando Broja nderon Shqipërinë, Shqipëria mposht Hungarinë

Kosova U19 pëson humbje në miqësoren e parë kundër Turqisë U19