Gjashtë ndeshje në Ligën e Parë, favoritët luajnë vendas

Trepça  dhe Ferizaj pritet të kenë ndeshje të lehtë në letër kundër Kosovës së Prishtinës dhe Fushë Kosovës.

Flamurtari do ta pres Vitinë, ndërsa KEK-u do të jetë mysafirë i Beharit.

Dukagjini pret Vllazninë e Pozharanit. /olle/

Çiftet

Ferizaj – Kosova (P)

Trepça – Fushë Kosova

Dukagjini – Vllaznia

Behari – KEK-u

Flamurtari – Vitia

Luftëtari – Ballkani