Gjashtë ndeshje interesante zhvillohen sot në dy grupet e Ligës së Parë

Përveç Superligës ditën e sotme do të zhvillohen edhe gjashtë sfida në dy grupet e Ligës së Parë, A dhe B.

Tri takime janë në program të zhvillohen në Grupin A dhe tri të tjera në Grupin B.

Trepça ’89 do të jetë nikoqire e Rahovecit, derisa në Gjakovë përballën rivalët e vjetër Vëllaznimi – Trepça.

Ndeshja tjetër në Grupin A zhvillohet në Brestovik, ku Besa pret Istogun.

Ndeshje shumë interesante na presin edhe në Grupin B, ku Kika pret Arbërinë, derisa Vllaznia përballet me Ramiz Sadikun.

Sfidë interesante është edhe ajo mes Ferizajt dhe Fushë Kosovës. /Gazeta Olle/

 

Grupi A

Trepça ’89 – Rahoveci
Besa – Istogu
Vëllaznimi – Trepça

Grupi B

Kika – Arbëria
Ferizaj – Fushë Kosova
Vllaznia – Ramiz Sadiku

Sfida interesante zhvillohen në BKT Superligë, vëmendja në Gjilan

Tuchel shpërthen pas barazimit: Nëse do të luanim 100 herë ndaj Burnleyt, do të fitonim 99 herë