Giresse sot shpall listën, të hënën fillon grumbullimi i Kosovës

Kombëtarja e Kosovës në futboll Kosova me 25 mars nis një rrugëtim tejet të rëndësishëm.

Ajo hap kampanjën kualifikuese për Kampionatin Evropian “Euro 2024”, derisa misioni tashmë është i qartë kualifikimi në këtë eveniment, shkruan Demokracia.com.

Ndonëse e pret një garë dhe një punë shumë e madhe optimizmi është I madh që nga i pari i FFK-së, Agim Ademi e deri tek çdo futbollistë që besojnë se këtë gjë mund ta arrijnë.

Trajneri Alian Giresse sot pritet ta shpallë listën e futbollistëve të ftuar, ndërsa të hënën nis grumbullimi.

Të kujtojmë se me 25 mars, Kosova fillimisht luan me Izraelin në Tel Aviv ndërsa tri ditë me vonë në stadiumin “Fadil Vokrri” ndeshet me Andorran. Përveç Izraelit e Andorras në grup me Kosovën është edhe Zvicra, Bjellorusia e Rumania.

Chiesa tregon arsyen pse u kërkoi falje tifozëve të Juventusit pasi shënoi gol

Grumbullimi i parë nga Sylvinho, Shqipëria publikon listën për ndeshjen ndaj Polonisë