Gerrard u kërkon falje tifozëve

Kapiteni i skuadrës së Liverpoolit Steven Gerrard, pas kartonit të kuq të cilën e mori dirket në ndeshjen Liverpol-Manchester United, të cilën e fituan mysafirët me rezultat 2:1, u ka kërkuar falje tifozëve të Liverpoolit.

“Vendimi i gjyqtarit ishte i drejtë. Unë i lashë në baltë shokët e mijë të skuadrës dhe tifozë për këtë u kërkoj falje”, ishin fjalët e Gerrard.