Gerrard befason, ja si kush do të bëhet

Kapiteni legjendar i Liverpoolit, Steven Gerrard thotë se nëse një ditë do të mendonte të bëhej menaxher, ai do të bëhej gjysmë Alex Ferguson e gjysmë Arsene Wenger.

Mesfushori luajti ndeshjen e tij të fundit në shtëpi për Reds të shtunën kundër Crystal Palace dhe tani pritet të laroghet drejt LA Galaxy,transmeton Gazetaolle.com.

“Unë duhet të jetë pak i lajthitur që të jem një menaxher, por unë me siguri dua të mbajnë lidhje me klubin dhe të lënë gjithçka të hapur për të ardhmen”, tha ai.

“Unë nuk do mend se do të kisha dashur të jem ose Fergie ose Wenger, sepse të dyja kanë qenë menaxherë shumë të suksesshëm. Unë mendoj se do të jetë diku në mes”.