Gerhard Progni shpallet ‘Ylli i Javës’

Federata e Futbollit e Kosovës së bashku me sponsorin e Superligës, Bankën Kombëtare Tregtare, vazhdojnë të ndajnë çmimin “YLLI I JAVËS”, për lojtarin më të mirë të xhiros.

“YLLI I JAVËS” i xhiros së 6-të në Superligën e Kosovës është shpallur futbollisti Gerhard Progni i Gjilanit.

Progni përpos supergolit nga gjuajtja e lirë, me paraqitjen e tij kontribuoi që skuadra e Gjilanit ta fitojë derbin kundër Dritës, me rezultat 0-2.

Kjo ishte fitorja e dytë e kuqebardhëve në këtë edicion të Superligës.

Çmimin “Ylli i javës” e dorëzoi Avdi Demiri, asistent menaxher për klient individual, në BKT, dega Gjilan.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

/Gazeta Olle/

 

Lojtari dhe pesëshja më e mirë e javës në Superligë

FBK në bashkëpunim me KBF Penzën do të organizojë Superkupën e Kosovës për femrat